• PRIHLÁŠKA NA VŠ

• Uchádzač sa prihlasuje na vysokoškolské štúdium 1. stupňa a 1. a 2. stupňa spojeného do jedného celku vyplnením prihlášky a jej odoslaním DO STANOVENÉHO TERMÍNU na príslušnú fakultu alebo na bezfakultnú vysokú školu (ďalej len „fakulta“).

Prihlášku je možné podať:

v písomnej forme,

• v elektronickej forme.

• PAPIEROVÁ A ELEKTRONICKÁ PRIHLÁŠKA na VŠ

• Papierová prihláška
        sa podáva listovou zásielkou alebo osobným doručením na adresu fakulty. Formulár sa dá kúpiť v obchodoch s tlačivami (napr. ŠEVT), vo vybraných papiernictvách, prípadne sa dá stiahnuť z fakultnej webovej stránky.

Elektronická prihláška (ďalej len „e-prihláška“)
        sa podáva prostredníctvom webovej stránky danej fakulty. E-prihláška je plnohodnotná prihláška na štúdium rovnako ako prihláška v papierovej forme. Nevyhnutnou podmienkou pre úspešne podanie e-prihlášky na danej fakulte je tlač a následné odoslanie (najneskôr do stanoveného termínu na podávanie prihlášok) vytlačenej e-prihlášky. Poplatok za podanie elektronicko-papierovej oproti klasickej papierovej prihláške je zvyčajne nižší o 2 až 25 €.

• Dobré linky

• Scio testy
      • Národné porovnávacie skúšky - všetko TU

• Ako vypísať prihlášku na VŠ?
      • Ako vyplniť a podať prihlášku na vysokú školu ? TU

• CVTI SR
      • CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR pre VŠ TU

• Edupage a VŠ